Przewodniki zawierają fachowe informacje oraz porady dotyczące rożnych aspektów produkcji kiszonki. Publikacje dostępne są bezpłatnie do wyczerpania zapasów w hurtowniach rolniczych na terenie całego kraju.

Według sondażu przeprowadzonego wśród zaangażowanych hurtowników Poradnik Zakiszania Pasz w Bele cieszył się dużą popularnością wśród rolników zajmujących się produkcją żywca. „Wielu rolników, którzy dokonują u nas zakupu regularnie odbiera nowe części poradnika. Te publikacje uważane są za fachowe źródło informacji oraz wskazówek praktycznych. Parokrotnie zdarzyło się, że zainteresowanie znacznie przewyższało nakład, w związku z tym musieliśmy dodrukowywać kopie Podręcznika” skomentował Robert Barczyk, przedstawiciel hurtowni Folpol.

Tegoroczna edycja podręczników Dow została przygotowana w ścisłej współpracy pomiędzy ekspertami zagranicznymi oraz polskimi rolnikami, tak aby treść broszur była jak najbardziej dostosowana do lokalnych warunków. „ Z naszego doświadczenia oraz przede wszystkim z rozmów z rolnikami wynika, że ta inicjatywa miała bardzo korzystny wpływ na proces produkcji paszy zakiszanej w bele w wielu gospodarstwach” potwierdza Norbert Schulze, dyrektor marketingu w firmie Dow Europe GmbH.  

„Zauważamy zmiany na lepsze w Polskim rolnictwie, a to za sprawą dostępu jaki polski rolnicy mają do wiedzy oraz wyników badań przeprowadzonych w innych krajach europejskich. Nowe edycje podręczników pozwolą rolnikom wzbogacić swoją wiedzę na temat pasz zakiszanych w bele i ich wydajności w produkcji zwierzęcej. Podniesienie efektywności gospodarstwa w zakresie produkcji paszy osiągnąć można w bardzo prostych, jednocześnie niezmiernie ważnych krokach” powiedział Norbert Shulze.

Tematy nowych części podręcznika:

·        11 Przykazań wydajnej produkcji paszy zakiszanej w bele

·        Dlaczego warto stosować dodatki do kiszonki

·        Zawijanie bel – znaczenie ilości warstw

·        Zawijanie bel – przygotowania oraz testy sprzętu i folii