PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Pszczoły wychodzą z uli

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 24-02-2012 09:55

Tagi:

Na Podkarpaciu pierwsze w tym roku obloty pszczół zaobserwowali pszczelarze w okolicach Krosna i Mielca. Zimę pszczoły przetrwały w dobrym stanie-poinformował w piątek prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie Roman Bartoń.- Więcej słońca i dłuższy o prawie trzy godziny dzień sprawiają, że pszczoły zaczynają powoli opuszczać ule. Obloty świadczą o zbliżającej się wiośnie - powiedział Bartoń.

Dodał, że "pszczoły przezimowały w dobrej kondycji". - Wśród pszczelarzy panuje opinia, że wyjątkowo mroźna tegoroczna zima nie zaszkodziła pszczołom - podkreślił Bartoń.

Na Podkarpaciu prawie 4 tys. pszczelarzy prowadzi 110 tys. rodzin pszczelich. W południowo-wschodniej Polsce na jeden kilometr kwadratowy przypada 6 rodzin pszczelich; przeciętna krajowa wynosi 3,5 rodziny na jeden km kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • łukasz 2012-02-26 22:38:08
    nie więżę w to że w okolicach krosna pszczoły zrobiły oblot jestem z okolic jasła i nie było jak dotychczas takiej temp.która by na to pozwalała więc ta informacja jest naciągana moim zdaniem zgadza pszczoły są w dobrym stanie po zimowli nie ma żadnych przesłanek do tego aby się martwić pasieka przezimowała w 100% ale dalej czeka na oblot pszczoły są bardzo przepełnione zbędnym balastem ,życzę wszystkim udanego oblotu i szczęśliwego sezonu.Łukasz
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!