Pfeifer&Langen Glinojeck S.A stosując innowacyjną technologię wytwarza melasowane wysłodki Tofi w formie pelletu o średnicy 6mm, które oferuje luzem lub w workach.

- Zawsze podkreślam parametr średnicy, gdyż tylko pellety o średnicy 6 mm są oryginalnym produktem pochodzącym z Glinojecka. Na rynku funkcjonują różne firmy handlowe oferujące podobne produkty także z importu, które często w sposób nie do końca uczciwy posługują się marką Tofi aby tylko lepiej sprzedać posiadany inny, „podobny" produkt - mówi Ruszczyński.

Glinojeck wypromował hasło „Najlepsi hodowcy wybierają Tofi". Od kilku lat stało się ono synonimem dobrego i ekonomicznego wyboru producentów mleka, z których wielu nie wyobraża sobie żywienia bydła mlecznego bez melasowanych wysłodków.
Ruszczyński podkreśla, że wielu naukowców mówi o leczeniu żwacza produktem z Glinojecka.

Dlatego w jego ocenie wielu firmom jest łatwo podszyć się pod już dobrze znany i wypromowany produkt.

- Doradcom żywieniowym firm paszowych trudno jest zrezygnować ze sprzedaży swoich produktów na rzecz innej firmy, co wcale nie dziwi. Jednak osobiście znam dużą firmę paszową, która podzielała pogląd mówiący o zastąpieniu części pasz treściwych wysłodkami melasowanymi - mówi Ruszczyński.
Mirosław Ruszczyński nie ma nic przeciw zdrowej konkurencji produktowej na rynku.

Zachęca rolników do sprawdzania metryczek jakości czy też certyfikatów potwierdzających parametry żywieniowe mleasowanych wysłodków buraczanych. Produkty z Glinojecka jako jedyne na rynku mają średnicę pelletu 6 mm, zawartość cukru 18%, NEL-7,3MJ/kg, białko ogółem 11,4% w s.m.

Do produkcji wysłodków Tofi wykorzystywane są przede wszystkim surowce, które powstają w procesie przerobu buraków cukrowych: czyli mokre wysłodki buraczane, melasa buraczana ale i również melasa trzcinowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!