Niemiecka krajowa organizacja weterynarzy (BBT) przedstawiła swoją krytyczną opinię w stosunku do wielkotowarowych ferm zwierząt. Jako przykład prezes organizacji w swoim oświadczeniu przedstawia coraz większe liczby urodzeń prosiąt, które powodują, że zmniejsza się ich masa urodzeniowa, co prowadzi do zwiększenia się upadków młodych jeszcze przed odsadzeniem. Ten problem w ostatnim czasie dotyczy przede wszystkim duńskich producentów świń.

Produkcja indyków również budzi wiele zastrzeżeń - indyki często nie mogą się swobodnie przemieszczać z powodu dużej masy ciała. Powszechnym zjawiskiem u tych ptaków stały się deformacje szkieletu - pisze w oświadczeniu prezes BBT dr Martin Hartman.

Programy hodowlane przyczyniły się do drastycznego skrócenia wieku bydła mlecznego, co było spowodowane ciągłym podnoszeniem rocznej wydajności krów w produkcji mleka. Na koniec oświadczenia prezes apeluje do wszystkich weterynarzy, aby bardziej zwracali uwagę na dobrostan zwierząt w odwiedzanych przez nich gospodarstwach.

Podobał się artykuł? Podziel się!