Do szczęśliwców, którym ta sztuka udała się należy Małgorzata Ćwiklińska - Roguś. Choć korzystanie z systemu informatycznego wymaga czasami sporo cierpliwości to i tak jest to duża wygoda.

Małgorzata Ćwiklińska – Roguś, Baranowice – <i>„Jestem bardzo zadowolona jest to duże ułatwienie, bo każdy z nas ma dużo pracy tutaj w gospodarstwie a wyjazdy przy urodzeniach to by musiały być prawie codziennie, bo mamy 7 dni na zarejestrowanie każdego cielaka.”

Z pośrednictwem Internetu można zgłaszać urodzenia i śmierć zwierząt, ich przemieszczenia, a nawet wystąpić o wydanie niektórych dokumentów.

Krzysztof Buczeń, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – „Rolnik otrzymuje konto dostępu hasło i od tej pory może bezpośrednio przekazywać informacje dotyczące zdarzeń droga internetową.”

Na początku pracy systemu informatycznego występowało wiele zakłóceń. Teraz zdaniem Agencji Restrukturyzacji wszystko działa sprawnie.

Krzysztof Buczeń, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – „Nam bardzo zależy na tym żeby rolnicy korzystali z tej formy dostępu, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla jakości naszej bazy danych. Terminowość zgłoszeń w ogóle fakt zgłoszenia zdarzeń do naszej bazy ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa żywności.”

A od przyszłego roku będzie miała także wpływ na wysokość unijnych dotacji. Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt to jeden z obszarów zasady wzajemnej zgodności. Będzie ona obowiązywała wszystkich rolników, którzy występują o dopłaty bezpośrednie.Źródło: Dorota Florczyk/Agrobiznes, TVP1

Podobał się artykuł? Podziel się!