PRZEGLĄD PRASY: Jeśli właściciele gospodarstw nie zarejestrują ich, mogą mieć spory problem z uzyskaniem np. dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na rolników i wszystkie podmioty działające na rynku pasz nałożony został przez wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego wymóg zgłoszenia i złożenia stosownego oświadczenia do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Czas goni, bo trzeba to zrobić do 1 stycznia 2008.

Chodzi o szeroko pojętą higienę pasz. Obowiązek zgłoszenia nie dotyczy jednak wyłącznie jej producentów, ale także podmiotów działających na rynku paszowym, czyli indywidualnych rolników karmiących gospodarskie zwierzęta płodami rolnymi przez siebie wyprodukowanymi - zbożami, sianem, mlekiem, ziemniakami itp. Chodzi też o rolników, którzy hodują zwierzęta przeznaczone do produkcji żywności bez względu na to, czy pasze zakupili czyje wyprodukowali.

Druki zgłoszenia i oświadczenia (pobierz) dostępne są na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Weterynarii, gdzie opublikowany jest również tekst rozporządzenia.

Źródło: Dziennik Zachodni - Żywiec

Podobał się artykuł? Podziel się!