12.02  rozpoczęły się targi rolnicze, które łączą trzy imprezy w jedną. Pierwsza z nich jest drugą już edycją Targów Agro Show. Z kolei po raz pierwszy odbywają się dwa kolejne wydarzenia: Targi Hodowlane Zagroda oraz Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt, która jest pierwszą tego typu imprezą w sezonie wystaw hodowlanych.

Jest to ważne wydarzenie branżowe dla rolników z północno – wschodniej Polski i nie tylko. Goście tłumnie przybyli na imprezę, co jest wynikiem zarówno dogodnego terminu spotkania, wypadającego jeszcze przed rozpoczęciem sezonu prac polowych, jak również zbliżającym się naborem na PROW 2014-2020, przed którym warto zapoznać się z aktualna ofertą maszyn.

Dużą część zwiedzających w tym roku przyciągnęły Targi Hodowlane Zagroda, zorganizowane przez Expo Mazury, obejmujące takie gatunki zwierząt jak: bydło, trzoda chlewna, konie czy owce.

- Trwało to ponad rok, aby połączyć wystawę maszyn i wystawę zwierząt, ale dzisiaj ludzie, wystawcy i zwierzęta w tych halach, to dowód, że się udało – mówi Paweł Jaskółowski, Menedżer Projektu.

Targi będą trwały jeszcze dziś do godziny 17:00. W programie m.in. konkurs „Młodego Hodowcy”, prezentacja championów i wręczenie nagród hodowcom, jak również seminarium Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące nowego PROW 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!