PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Trzoda chlewna

  Mołdawia zrzuca na Ukrainę winę za ASF

  W Mołdawii potwierdzono pierwszy tegoroczny przypadek ASF-u. Mimo zakazu importu, mięso z Ukrainy wciąż trafia do tego kraju. To ono ma być przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa.

 • Bydło i mleko

  Podlaska Izba Rolnicza przeciw GMO w Polsce

  Temat GMO od pewnego czasu wzbudza wiele emocji zarówno wśród zwolenników jak i przeciwników. Wśród przeciwników GMO znajduje się m.in. Podlaska Izba Rolnicza.

 • Trzoda chlewna

  Ferma na miarę XXI wieku

  Wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnej fermy hodowlanej należącej do Dariusza Jankowiaka z miejscowości Kołaczkowice w powiecie rawickim.

 • Trzoda chlewna

  Kolejne przypadki ASF na Podlasiu

  Główny Inspektorat Weterynarii potwierdził wystąpienie pięć nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa podlaskiego i lubelskiego.

 • Analizy i komentarze

  UE: Ceny świń rzeźnych stabilne

  Według wspólnoty interesów niemieckich hodowców świń (ISN), w 16 tygodniu 2017 r. średnie ceny skupu świń rzeźnych w prawie wszystkich krajach pozostały na niezmienionym poziomie lub nieznacznie wzrosły.

 • Trzoda chlewna

  Niemcy: ceny świń bez zmian

  Przez najbliższe siedem dni, w niemieckich skupach obowiązywała będzie cena skupu tuczników rzędu 1,73 euro/kg. Kolejny tydzień z rzędu ceny nie ulegają więc zmianie.

BAZA WIEDZY

Ubój gospodarczy bez ryzyka

Świniobicie jest ważnym elementem tradycji polskiej wsi. Warto jednak wiedzieć, jak przeprowadzić je tak, aby nie narazić się na sankcje ze strony służb weterynaryjnych, a co gorsza, nie ryzykować zdrowiem własnym i najbliższych.

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

Odbudowa pogłowia świń - raport


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dnia 1.04.2017 o 10:20, jarki napisał: Ja bym 10° się nie martwił lecz przymrozkiem po zabiegu  Pamiętam co...

jarki

Przed chwilą słonecznie i 18°C już planowałem z odżywkami na pszenicę  A teraz już pochmurno i kropi  pewnie nie popada ale...