PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Trzoda chlewna

  Dwa nowe ogniska ASF

  Główny Inspektorat Weterynaryjny poinformował właśnie o wystąpieniu dwóch nowych ognisk ASF na terenie województwa podlaskiego i lubelskiego.

 • Trzoda chlewna

  Do końca sierpnia będzie raport dot. ASF

  Międzyresortowy zespół przygotuje do końca sierpnia raport na temat działań podejmowanych w celu zminimalizowania skutków afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Zostanie on przekazany premier Beacie Szydło - poinformował resort rolnictwa.

 • Trzoda chlewna

  Cztery nowe przypadki ASF u dzików

  Jak informuje Główny Inspektorat Weterynaryjny, na wschodzie kraju potwierdzono wystąpienie kolejnych czterech przypadków ASF w populacji dzików.

 • Trzoda chlewna

  Nasiona roślin strączkowych w tuczu świń

  Nasiona łubinów, grochu i bobiku mogą być traktowane jako częściowy substytut śruty sojowej w tuczu świń. Warto jednak wiedzieć, jakie są graniczne udziały tych komponentów w paszy.

 • Trzoda chlewna

  MRiRW: Nie przerabia się chorych świń

  Żadna chora świnia nie została w Polsce przetworzona, produkty wytworzone z polskiej wieprzowiny są zdrowe i bezpieczne - zapewnia resort rolnictwa odnosząc się do informacji podawanych przez niektóre media.

 • Trzoda chlewna

  Lubelskie: Wykryto kolejne ogniska ASF u trzody chlewnej

  Do 75 wzrosła liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej w Polsce - wynika z komunikatu Głównego Lekarza Weterynarii. Pięć najnowszych ognisk stwierdzono w gospodarstwach w województwie lubelskim.

 • Trzoda chlewna

  ASF w Czechach - kto jest temu winien?

  Czeska policja prowadzi śledztwo w sprawie wystąpienia wirusa ASF. Część mediów winą za przeniesienie choroby obarcza Polskę. Jak jest faktycznie? Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie. Przy okazji poznaliśmy nowe i niekonwencjonalne...

BAZA WIEDZY

Wykorzystanie łubinu żółtego w produkcji tuczników

Uprawa łubinu żółtego i wykorzystanie pozyskanych nasion w produkcji tuczników wydaje się zasadne. Wiąże się to z możliwością udziału w programach rolno-środowiskowych, rozwojem rolnictwa ekologicznego i integrowanego oraz dopłatami do...

GŁÓWNY PARTNER SERWISU
PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

Odbudowa pogłowia świń - raport
ASF


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Heder 5,4m. Leży całkiem przy ziemi, mam podbieraki, pole dość równe ale nie daje rady wszystkiego podnieść, zbyt dużo popadalo i teraz...

jarki

W opóźnione żniwa (przy rzepaku) każdy dodatkowy zabieg jest problemem również dlatego należy wapnować rok wcześniej