PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Agrifirm planuje przejąć firmę paszową Bacutil

Agrifirm planuje przejąć firmę paszową Bacutil Fot. Agrifirm

Jak poinformowała Royal Agrifirm Group, firma planuje nabyć firmę paszową Bacutil, działającą na terenie naszego kraju. Porozumienie w tej sprawie podpisano 30 czerwca.Polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi badania dotyczące planowanego przejęcia. Po uzyskaniu jego pozytywnej opinii, zakup zostanie sfinalizowany. Dzięki temu przejęciu, Agrifirm obejmie zasięgiem swojej działalności praktycznie całe terytorium Polski oraz podejmie ważny krok w kierunku stania się jedną z trzech największych wytwórni pasz w Polsce. 

Nabycie firmy Bacutil jest zgodne ze strategią zakładającą rozszerzanie podstawowej działalności w zakresie pasz dla zwierząt, upraw rolnych, ogrodnictwa oraz produktów specjalistycznych. Istotnym punktem strategii jest rozwój zagranicznej działalności w rejonach takich jak Europa Środkowo-Wschodnia. Bacutil to firma, która w swojej działalności koncentruje się głównie na sektorze drobiowym, zarówno hodowli kurcząt brojlerów jak i kur niosek, a zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Bedlnie Radzyńskim, we wschodniej części Polski.

Dzięki dogodnej lokalizacji Bacutil oraz w połączeniu z rozmieszczeniem pozostałych wytwórni w Polsce, Agrifirm uzyskało praktycznie ogólnokrajowy zasięg. Firma będzie obecna we wszystkich najważniejszych rolniczych obszarach Polski. Zdolności produkcyjne wytwórni Bacutil to aktualnie 100 000 ton rocznie.

- Dzięki temu przejęciu podejmujemy ważny krok w kierunku realizacji naszego celu, a mianowicie uplasowania się w top 3 producentów pasz w Polsce. Naszą misją jest dostarczanie istotnych, mierzalnych i zrównoważonych wartości dla naszych klientów. Realizujemy to poprzez zapewnianie im zrównoważonych, wysokiej jakości koncepcji żywieniowych oraz doradztwa, które umożliwia naszym hodowcom maksymalizację zysków na swoich  fermach. Naszą misję skutecznie realizowaliśmy w ubiegłych latach. Dzięki temu przejęciu oraz dalszemu autonomicznemu wzrostowi top 3 jest w naszym zasięgu. - tłumaczy John Dortmans, Dyrektor Generalny Agrifirm Europa Środkowo-Wschodnia.

W Bacutil zatrudnionych jest około 50 pracowników, którzy po przejęciu przez Agrifirm, będą kontynuować pracę dla firmy. Zdolność produkcyjna wytwórni wynosi 100 000 ton i może być ona w przyszłości zwiększana. Z tej lokalizacji Agrifirm będzie dostarczać klientom pełną gamę produktów i usług.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!