Firmy poinformowały o zawarciu umowy, na mocy której Alltech przejmie 100 proc. udziałów w firmie Ridley, jednej z wiodących spółek w dziedzinie komercyjnego żywienia zwierząt w Ameryce Północnej, płacąc 40,75 CAD za akcję. Całkowita kwota przewidziana na wypłaty dla akcjonariuszy firmy Ridley wyniesie 521 mln CAD.

Kwota 40,75 CAD za akcję obejmuje premię stanowiącą w przybliżeniu 23 proc. średniej ważonej ceny akcji zwykłych Ridley Inc. notowanych na giełdzie w Toronto ustalonej na podstawie wolumenu z 20-dni na dzień 22 kwietnia 2015 r. Kurs zamknięcia akcji Ridley na giełdzie w Toronto w dniu 22 kwietnia 2015 r. wynosił 33,94 CAD. Członkowie zarządów obu firm jednogłośnie wyrazili zgodę na przejęcie.

- Ta rewolucyjna transakcja łącząca dwóch liderów branży, pozwoli firmie Alltech zadbać o lepsze funkcjonowanie i rentowność hodowców zwierząt gospodarskich na całym świecie - powiedział dr. Pearse Lyons, założyciel i prezes firmy Alltech. - Dzięki wniesionym przez firmę Ridley wiodącym na rynku suplementom pasz, lizawkom, szerokiej sieci dystrybucyjnej wśród producentów mięsa i drobiu oraz obecności na gospodarstwach, będziemy w stanie szybciej i efektywniej dostarczać na rynek nasze zaawansowane technologicznie rozwiązania w zakresie żywienia zwierząt. To połączenie pozwoli stworzyć nowy model dostarczania na rynek wyjątkowych rozwiązań w zakresie żywienia zwierząt i dostosowanych do potrzeb programów żywieniowych, wspartych solidnymi badaniami naukowymi i analizą danych. Ta transakcja świadczy o naszym stałym potencjale wzrostu w obrębie branży poprzez strategiczne przejęcia najlepszych w swojej klasie spółek o znanej marce stosujących sprawdzone rozwiązania technologiczne.

- Połączenie firmy Ridley z firmą Alltech ma na celu zaoferowanie najlepszych rozwiązań żywieniowych producentom mięsa, mleka i jajek na całym świecie - powiedział ,Steven J. VanRoekel, prezes i dyrektor generalny firmy Ridley. - Alltech jest liderem technologii, który wywiera wpływ na gospodarkę rolną na całym świecie, a więc jednocząc siły stworzymy elastyczną platformę pozwalającą opracowywać i rozpowszechniać rozwiązania umożliwiające podniesienie rentowności producentów. Ponadto łączymy się z firmą w dobrej kondycji finansowej, która jest zdecydowana inwestować w naukę i innowacje, co pozwoli nam zaoferować najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie żywienia zwierząt.