PigNic i PigNic Jumbo od Big Dutchman, mogą obsłużyć maksymalnie do 40 szt., a w opcji podwójnej (Jumbo) ok. 70-80 tuczników w jednym kojcu.

Automaty są dostępne zarówno w wersji dla tuczników jak i dla prosiąt po odsadzeniu, już od 8 kg masy ciała. Automat zawiera łatwe ustawienie zadawanej ilości paszy. Mechanizm dozujący paszę jest ruchomy w zakresie 360o to zapobiega sklejaniu się paszy i zapewnia łatwą obsługę przez zwierzęta. Wszystkie automaty są dostępne z rurą obiegową do cyrkulacji wody - zapobiega to odkładaniu się witamin lub lekarstw w rurze pojenia. Kołnierz paszowy zapobiega wysypywaniu paszy przez zwierzęta z koryta.
Mały otwór w samym korycie umożliwia odpłynięcie nadmiaru wody. Koryto jest głębokie i wykonane ze stali szlachetnej.

Automat może być wyposażony w 2 lub 3 smoczki. Pojemnik jest półprzezroczysty dostępne pojemności to 100 lub 200 l. W opcji dostępne mieszadło zapobiegające zbrylaniu się paszy. Automat jest uchylny, co znacznie ułatwia jego dokładne wyczyszczenie.

Artur Balcerowiak, dyrektor sprzedaży BD Polska zauważa, że wśród klientów firmy sporym powodzeniem cieszy się też bardziej tradycyjne rozwiązanie, jakim jest automat skrzyniowy. Szczególnie doceniany jest fakt, że w całości wykonany jest ze stali nierdzewnej co gwarantuje bardzo długą żywotność.

Ceny automatów do tuczu: PigNic 810 zł netto, PigNic Jumbo 1 300 netto, automat skrzyniowy WTF 2x4 miejsca żywieniowe 1 330 zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!