PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Brudu nie zdezynfekujemy

Brudu nie zdezynfekujemy

Bardzo często na moje pytanie odnośnie przeprowadzania dezynfekcji pada odpowiedź - tak, oczywiście, bielimy ściany. Niestety, nie jest to satysfakcjonująca odpowiedź – mówi lek. wet. Kinga Bachar, specjalista chorób trzody chlewnej.-Główna zasada dezynfekcji to całe pomieszczenie pełne, całe pomieszczenie puste. Pozwala nam m.in. przeprowadzić skuteczną dezynfekcję, a więc taką, która maksymalnie eliminuje drobnoustroje patogenne. Przy stosowaniu CPP-CPP możemy pozwolić sobie zarówno na dowolność wyboru środka dezynfekującego jak i metody jej wykonania – mówi lek. wet. Kinga Bachar.

Przy dezynfekcji w obecności zwierząt pole działania mamy ograniczone między innymi w związku z toksycznym oddziaływaniem preparatu na zwierzęta.

- Dezynfekant musi charakteryzować się szerokim spektrum działania oraz w miarę możliwości nie wywoływać oporności u niszczonych drobnoustrojów. Istotnym aspektem jest również wpływ preparatu na dezynfekowane powierzchnie. Pamiętajmy jednak, że zastosowanie nawet najsilniejszego i najnowocześniejszego środka dezynfekującego nie przyniesie zadowalającego efektu, jeśli przed dezynfekcją nie przeprowadzimy porządnego czyszczenia obiektu – tłumaczy Kinga Bachar. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • leśny 2012-01-19 21:46:17
    Dokładnie, bierzmy w ręce widły od gnoju, wrzućmy brudy z Sejmu do tupolewa i wyślijmy ruskim, tam się już nimi KGB zajmie, a my Polacy w tym ich chlewie przeprowadzimy dokładną dezynfekcję i wprowadzimy nowy rząd. Jesteśmy to winni naszym przodkom, którzy przez wieki walczyli za Naszą Ojczyznę...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!