PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Cena idzie w górę i to nie koniec podwyżek

Cena idzie w górę i to nie koniec podwyżek

Autor: farmer.pl/Iwona Dyba

Dodano: 25-07-2013 12:30

Tagi:

W większości skupów, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl, odnotowano zwyżki cenników na wieprzowinę. Jednocześnie kierownicy skupów nie wykluczają dalszych podwyżek.W tym tygodniu, żaden z zakładów, z którymi  kontaktuje się redakcja Farmera, nie odważył się obniżyć cen skupu tuczników. Podwyżki na wbc sięgały od 10 do 30 gr/kg, podobne zmiany dotyczły ceny tuczników skupowanych na wagę żywą.

Nie da się ukryć, że w rozmowach z kierownikami poszczególnych skupów powtarzają się głosy mówiące o słabej dostępności zwierząt na ubój.

Jak dowiadujemy się w zakładzie mięsnym Łagrom, w województwie wielkopolskim: tendencja na przyszły tydzień prawdopodobnie nadal będzie delikatnie zwyżkowa. Spowodowane jest to tym, że na rynku jest po prostu mniej żywca. Dodatkowo ceny w Niemczech idą w górę, co na pewno przełoży się na podwyżki cen skupu wieprzowiny na krajowym rynku. Mimo sezonu letniego wagi ubojowe skupowanych zwierząt są takie same jak w innych porach roku.

Poniżej przedstawiamy ceny netto skupu wieprzowiny, w zakładach z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl. Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • robert 2013-07-26 09:31:56
  Jaka to podwyżka?po zawiezieniu tucznika na skup skupujacy zawsze potrąca wagę za tucznika pare procent-bynajmniej tak jest w Mojej okolicy.Może i bym dalej chodował ale Kto Mi zapewni że obecna cena na skupie 5,50zł nie spadnie na 2,20zł za kg,juz raz na 300 sztukach parę lat temu się PRZEJECHAŁEM
 • jarki 2013-07-26 09:00:21
  to że będą
 • ukasz 2013-07-26 08:27:30
  co z tego jak swin nie ma
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!