PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Cenowy zastój na wieprzowinie

Cenowy zastój na wieprzowinie

Ten tydzień rozpoczął się bez emocji jeżeli chodzi o ceny tusz wieprzowych na rynku europejskim.Niezmienione ceny w porównaniu do ubiegłego 20 tyg. br. możemy obserwować m.in. w Niemczech, Danii, Holandii Belgii, Austrii, Hiszpanii i w Irlandii.
Na plusie za to w tym tygodniu są Francuzi oraz Brytyjczycy. Na wyspach aktualnie cena jest najwyższa, w tym tygodniu wynosi  1,91 EUR/kg netto tuszy o mięsności min. 56 proc. i wybojowości 79 proc.

Według Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej (ISN), które zbiera dane cenowe od większości krajów UE aktualny spokój na rynku europejskim jest spowodowany zrównoważeniem popytu i podaży mięsa wieprzowego.

Teraz największe oczekiwania odnośnie wzrostu cen mają Hiszpanie, u których rozpoczyna się powoli sezon turystyczny. Co roku o tej porze w Hiszpanii pojawia się sezonowy wzrost cen, który jest spowodowany zwiększonym spożyciem mięsa dzięki dużemu napływowi turystów.

Jeżeli chodzi o trend na rynku niemieckim to według ISN zapotrzebowanie zakładów mięsnych na tuczniki na ubój jest dość dobre. Mimo tego, większość zakładów nie gwarantuje podwyżek cen skupu ze względu na niską temperaturę w zapowiadanej prognozie pogody, która prawdopodobnie nie pomoże rozkręcić sprzedaży na lokalnym rynku.

Poniżej przedstawiamy ceny tusz wieprzowych netto o mięsności min. 56 i wybojowości min. 79 proc. Dane zbierane przez ISN. Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • jaremka 2013-05-22 15:55:26
    ...szkoda tylko ,że żywiec wieprzowy po 4,50 dla rolnika a w sklepach ceny ani drgnęły - powinny się obniżyć :(
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!