PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ceny tuczników na stabilnym poziomie

Ceny tuczników na stabilnym poziomie Fot.Pixabay.com

Ostatnie dni nie przyniosły większych zmian cen skupu tuczników. W większości z zakładów obowiązują ceny sprzed tygodnia.Stabilizujący się kurs euro, a przede wszystkim brak zmian w niemieckich cennikach sprawiły, że w ostatnim tygodniu nie odnotowaliśmy większych zmian cen tuczników. W zdecydowanej większości skupów, z którymi kontaktujemy się w cotygodniowej sondzie, ostatnie 7 dni nie przyniosło żadnych zmian poziomu cen. W nielicznych odnotować można było tylko minimalne podwyżki cen, lub ich korekty.

Według informacji pochodzących z kilkunastu zakładów mięsnych na terenie kraju, średnia cena żywca wieprzowego wynosi obecnie 5,28 zł/kg netto i jest o 3 grosze niższa niż przed tygodniem. Minimalnie wzrosła natomiast cena tuczników sprzedawanych w WBC. Ceny świń ocenionych w klasie E wynoszą obecnie 6,68, będąc o niespełna 2 grosze wyższe niż tydzień temu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • rolnik 2017-08-02 23:00:19
    zgadzam się z Tobą Mateusz nie chce się robić i tyle. U mnie we wsi też tylko ja mam trzode i bydło, kiedyś było pełno krów, świń a teraz puste obory stoją.
  • Mateusz 2017-08-02 08:22:25
    ceny na stabilnym poziomie. tia. A u mnie we wsi, poza mną nikt nawet sztuki nie ma. Krowy nie uświadczysz, kilka bab ma kilka kur. Po kurczaki jadą na fermę, bo się nie chce robić. Za to do gopsu na czas. Potem zostaje sklep. I tak cały miesiąc. O jaką Polskę walczyli dziadowie? Nic nie robić, nie mieć zmartwień, tanie wino w cieniu pić!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!