W niektórych skupach ostatnie dni przyniosły niewielkie podwyżki cen trzody. Szczególnie dotyczy to zakładów skupujących tuczniki w wadze bitej ciepłej. Kilka z zakładów z którymi kontaktuje się nasza redakcja podniosło cenę o 10 groszy, a jeden ze skupów za klasę E płaci 20 groszy więcej niż przed tygodniem. Większych zmian nie odnotowaliśmy natomiast w poziomie cen żywca: tu wciąż obowiązują ceny z minionego tygodnia.

Średnie ceny tuczników ocenianych poubojowo wynoszą obecnie 4,79 zł/kg netto czyli o 9 groszy więcej niż przed tygodniem. Najlepiej płacą skupy z województwa mazowieckiego (5,10 zł/kg netto) i wielkopolskiego (5 zł/kg netto).

Jak wspomnieliśmy wyżej, ceny żywca znajdują się na niemal identycznym poziomie jak 7 dni temu. Za tuczniki I klasy zakłady płacą średnio 3,35 zł/kg netto, a najwyższe ceny (3,70 zł/kg netto) oferują rolnikom zakłady z południa Polski.

Niestety zdaniem przedstawicieli skupów, odnotowane w ostatnim podwyżki nie mogą być traktowane jako zwiastun lepszych czasów. Wynikają one głównie z bieżących potrzeb zakładów, oraz wahania cen za naszą zachodnią granicą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!