PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ceny tuczników rosną

Ceny tuczników rosną W ostatnim tygodniu ceny żywca wieprzowego wzrosły średnio o 10 groszy Fot. Shutterstock.com

Po zeszłotygodniowym wzroście cen na niemieckiej giełdzie, zmiany obserwujemy również w krajowych skupach. Ten tydzień przyniósł wzrost cen o 7 – 10 groszy.W skupach żywca wieprzowego drugi tydzień z rzędu obserwujemy wzrost cen. Jest to efektem zmian na rynku niemieckim: od początku marca u naszych zachodnich sąsiadów ceny świń wzrosły o około 5 eurocentów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje wzrost o ponad 20 groszy.

W porównaniu z minionym tygodniem, ceny żywca wieprzowego wzrosły średnio o 7 groszy. Za żywiec pierwszej klasy skupy płacą obecnie średnio 4,67 zł/kg netto, a ceny wahają się w zakresie 4,30 – 4,90 zł/kg netto.

Podobne podwyżki odnotowano w przypadku tuczników sprzedawanych w WBC. Za tuczniki ocenione w klasie E, obecnie skupy płacą przeciętnie 6,12 zł/kg netto, a ceny wahają się od 5,90 do 6,30 zł/kg netto.

Obecnie trudno przewidzieć co przyniesie przyszły tydzień. Wiele wyjaśni się po środowym notowaniu niemieckiej giełdy. O tym jaka cena będzie obowiązywała na niemieckim rynku w przyszłym tygodniu, i czy można będzie spodziewać się dalszych podwyżek w Polsce, poinformujemy na naszym portalu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.119.26
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!