Koniec kwietnia i początek maja przyniosły kolejne podwyżki cen skupu tuczników. Wszystko za sprawą podwyżek, jakie pod koniec kwietnia nastąpiły na rynku niemieckim. W całej Europie tucznik wciąż jest towarem poszukiwanym, dzięki temu za Odrą ceny świń rzeźnych wzrosły do poziomu 1,76 euro/kg (tuczniki o mięsności 56 proc.).

W krajowych skupach, w ciągu ostatnich 2 tygodni, odnotowano podwyżki cen tuczników rzędu 13-15 groszy na kilogramie. Za świnie sprzedawana w wadze żywej, zakłady mięsne płacą średnio 5,13 zł/kg netto, a ceny wahają się w granicach 4,80 – 5,60 zł/kg netto.

Od końca kwietnia tuczniki sprzedawane w WBC zdrożały przeciętnie o 15 groszy. Ceny tuczników ocenionych w klasie E kształtują się obecnie na poziomie 6,55 – 7,10 zł netto, przy czym średnia cena tuczników w tej klasie wynosi 6,80 zł kg/netto.

Póki co nie potwierdzają się więc opinie specjalistów, mówiące o tym, iż kiepska pogoda może osłabić popyt na produkty mięsne a co za tym idzie spowodować obniżki cen w skupach. Oczywiście nie jest to jeszcze przesądzone, jednak na razie ceny tuczników trzymają się mocno. I oby pozostało tak jak najdłużej.

Podobał się artykuł? Podziel się!