PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ceny tuczników wciąż stabilne

Ceny tuczników wciąż stabilne Ceny tuczników znajdują się na stabilnym poziomie; Fot. A.Królak

Od zeszłego tygodnia w większości cenników zakładów mięsnych nie nastąpiły żadne zmiany. Ceny skupu tuczników wciąż znajdują się na bardzo wysokim poziomie.Ostatnie siedem dni nie przyniosło większych zmian cen tuczników. W większości skupów z którymi kontaktujemy się w naszej cotygodniowej sondzie, obowiązują ceny sprzed tygodnia. To dobra wiadomość, kolejny tydzień z rzędy ceny utrzymują się bowiem na bardzo wysokim poziomie.

Średnia cena żywca wieprzowego wynosi obecnie 5,15 zł/kg netto, i jest niemal identyczna jak tydzień wcześniej. Ceny kształtują się w zakresie 4,60 – 5,60 zł/kg netto. Minimalnie wzrosły ceny tuczników sprzedawanych w WBC: za półtusze zakwalifikowane do klasy E, skupy proponują rolnikom ceny w zakresie 6,55 – 7,10 zł/kg, przy czym średnia cena świń w tej klasie wynosi 6,82 zł/kg netto, trzy grosze więcej niż przed tygodniem.

W najbliższych tygodniach nie jest wykluczony minimalny spadek cen, jednak jak podkreślają specjaliści, poważniejsze spadki w najbliższym czasie nam nie grożą.

>>>>>> Czytaj więcej: Najbliższy rok dobrym czasem dla producentów świń

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • OBSERWATOR 2017-05-17 21:42:12
    W poniedziałek te chamy zakłady mięsne już poobniżali ceny ,nie wiadomo z jakiej okazji skoro i Niemcy oraz reszta nawet lekko podniesli ??????
  • rolnik 2017-05-16 21:53:20
    a maciory już 50 gr w dół z dnia na dzień ciekawe dlaczego...16.05 sprzedawałem
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!