Ceny tuczników w Niemczech osiągają poziom niespotykany od niemal czterech lat. Po zeszłotygodniowym notowaniu niemieckiej giełdy VEZG tuczniki zdrożały do poziomu 1,80 euro / kg.

Czytaj więcej: Niemcy: ceny świń biją kolejne rekordy

Nie dziwi zatem fakt, że podwyżki cen nastąpiły również w krajowych skupach. Jak wynika z naszej redakcyjnej sondy, w ciągu ostatnich 7 dni ceny tuczników sprzedawanych w WBC wzrosły o około 12 groszy. Obecnie za półtusze w klasie E skupu płacą średnio 6,94 zł/kg netto, a ceny wahają się w granicach 6,65 – 7,25 zł/kg netto.

Nieco mniejsze podwyżki odnotowano natomiast w przypadku cen żywca. Wzrosły one o niespełna 7 groszy do poziomu 5,20 zł/kg netto, przy czym za świnie w wadze żywej skupy płacą od 4,70 do 5,70 zł/kg netto.

Biorąc pod uwagę dramatycznie niską podaż tuczników w Europie, oraz wysokie zapotrzebowanie rynku w związku z trwającym obecnie w pełni sezonem grillowym, nie da się wykluczyć iż w następnych tygodniach ceny będą dalej wzrastać. Z perspektywy krajowych skupów wszystko zależy od sytuacji jaka w najbliższym czasie będzie miała miejsce na niemieckim rynku. O sytuacji „za Odrą” będziemy informować na bieżąco.

Podobał się artykuł? Podziel się!