CIWF przeprowadziło śledztwo w 45 dużych gospodarstwach hodujących świnie w różnych krajach UE. Wykazało ono poważne naruszenia prawa unijnego. Według organizacji 80 proc. świń hodowanych w Unii Europejskiej cierpi każdego dnia przez całe życie.

- Jest to pierwsza taka akcja w Polsce. Chcemy, aby polskie fermy, jak również wszystkie inne w Unii Europejskiej, przestrzegały unijnego prawa z zakresu dobrostanu. Zazwyczaj zwierzęta hodowlane, nie tylko świnie, bardzo cierpią . Nie dość że idą na ubój na końcu swojego krótkiego życia, to często bywa tak, że przewożone są w złych warunkach, pokaleczone, nie mają wystarczającej opieki weterynaryjnej, a przede wszystkim nie są szanowane i traktowane humanitarnie, jedynie jako surowiec. Wypaczyliśmy to środowisko, wypaczyliśmy własne rozumowanie - powiedziała przedstawicielka organizacji w Polsce - Ewa Sałacka.

Petycję „Szanuj mnie" za pośrednictwem strony internetowej organizacji podpisało do tej pory 3,7 tysiąca Polaków, w całej UE organizacja zebrała już w sumie 143 tysiące.

Ogromna dmuchana świnka, która stała wczoraj w centrum Warszawy na przeciw Pałacu Kultury odwiedziła już Londyn, Paryż, Amsterdam, czy Pragę, a w grudniu pojedzie do Mediolanu. Jak poinformowała Ewa Sałacka, akcja zostanie powtórzona w Polsce w marcu przyszłego roku, a petycja trafi do ministra rolnictwa.

CIWF istnieje od 1967 roku, a założył ją brytyjski rolnik. Misją organizacji są wszelkie działania na rzecz zaprzestania hodowli przemysłowej zwierząt. 

Podobał się artykuł? Podziel się!