Ceny wieprzowiny w tym tygodniu w UE prezentują się stabilnie, w kraju też mało który z zakładów mięsnych zdecydował się na korektę.

Ograniczona podaży świń na rynku polskim jakoś nieszczególnie przekłada się na wzrost cen wieprzowiny. Mało kto decyduje się na podwyżki, są to jedynie te zakłady które do tej pory oferowały najmniej. W większości przedsiębiorstw ceny nie zmieniają się od dwóch tygodni.

W skupach, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl w tym tygodniu za klasę E można maksymalnie otrzymać 7,3 zł/kg netto. Z kolei żywiec jest w cenie od 5,3 do 5,5 zł/kg netto.

W krajach Wspólnoty obniżki cen wieprzowiny odnotowano w Holandii, Belgii we Włoszech, w Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii.

Jak podało Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej zaopatrzenie rynku niemieckiego w tuczniki w wadze ubojowej od początku tego tygodnia (19.11.12, 47 tydz.) jest bardzo dobre i wystarczające dla potrzeb sektora. Dlatego tamtejsze przedsiębiorstwa są pod dużą presją ze strony rolników - wszyscy czekają na podwyżki. Jednak cena wieprzowiny w Niemczech utrzymuje się bez zmian już od 4 tygodni, a duże dostawy z tego tygodnia nie zapowiadają na razie podwyżek, które mogłyby się pojawić od poniedziałku.

Poniżej przedstawiamy zestawienie cen wieprzowiny w kraju i w UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!