PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Czy podwyżki cen świń utrzymają się dłużej?

Czy podwyżki cen świń utrzymają się dłużej? - Według aktualnych danych, populacja macior w Niemczech spadła o 4 proc. Obecnie doświadczamy tego efektów – mniejsza dostępność warchlaka procentuje mniejszą podażą tuczników - tłumaczy Aleksander Dargiewicz z Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej Fot. ak

O aktualnej sytuacji na rynku tuczników mówi Aleksander Dargiewicz z Krajowego Związku Pracodawców – Producentów Trzody ChlewnejNiedawno pisaliśmy o pierwszych od dwóch miesięcy podwyżkach cen na rynku niemieckim. Zdaniem Aleksandra Dargiewicza z Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej, w dużej mierze jest to następstwem niskiego pogłowia loch.

- Według aktualnych danych, populacja macior w Niemczech spadła o 4 proc. Obecnie doświadczamy tego efektó – mniejsza dostępność warchlaka procentuje mniejszą podażą tuczników. Jednocześnie stopniowo wchodzimy w okres przedświąteczny – zakłady dysponujące technologiami umożliwiającymi próżniowe utrwalanie produktów już teraz zabezpieczają zapasy, co skutkuje dalszym wzrostem popytu. - tłumaczy nasz rozmówca.

Jego zdaniem trudno obecnie powiedzieć czy mamy do czynienia z początkiem dalszego wzrostu cen, czy jest to tylko tendencja przejściowa:

-  Wszystko zależy od tego, jak ułoży się sytuacja na rynku chińskim. W ostatnim czasie popyt na wieprzowinę na tym rynku nieco spadł, jednocześnie ze względu na różnice cenowe, niemieckie mięso jest stopniowo wypierane z rynku przez wieprzowinę wyprodukowaną w USA. Wiele zależy od tego jaka będzie skala tego zjawiska: jeżeli nie będzie zbyt wysoka prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia z dalszym wzrostem cen, jeśli niemiecka wieprzowina będzie coraz bardziej wypierana z rynku chińskiego, obecne ceny z pewnością się nie utrzymają - tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Aleksander Dargiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • zatroskany o przyszłosc 2016-11-21 10:44:55
    W ostatnim czasie popyt na wieprzowinę na tym rynku nieco spadł, jednocześnie ze względu na różnice cenowe, niemieckie mięso jest stopniowo wypierane z rynku przez wieprzowinę wyprodukowaną w USA.....a dlaczego bo jest jeszcze bardziej nafaszerowana sterydami iniiym dziadostwem niz niemiecka a co za tym idzie szybszy przyrost masy swini ,krotszy chow no i cena niższa..do czego zmierzam chodzi mi o umowy ceta i w przyszlosci umowy handlowa z USA jak my polscy rolnicy mamy wytrzymac nierowna konkurencje skoro nawet niemcy nie daja rady a dobrze wiemy ze ich rolnictwo jest lepiej dotowane niz nasze..kiedy w naszym kraju bedzie tak ze na pierwszym miejscu bedzie stawialo sie interes rodzimych producentow???
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!