System płynnego żywienia stale zyskuje na popularności, szczególnie wśród właścicieli większych gospodarstw. Żywienie na mokro przynosi bowiem spore oszczędności. Stwarza możliwość wykorzystania komponentów paszowych, będących produktem ubocznym przetwórstwa spożywczego. Koszt zakupu takich surowców jest często symboliczny, lub zakłady oddają je za darmo. Często największym nakładem poniesionym przez hodowcę jest koszt transportu wspomnianych pasz. Produkty te często zawierają w swoim składzie znaczne ilości wody, i dlatego ich zastosowanie w tradycyjnym żywieniu jest utrudnione. Fakt, że są one produktem ubocznym, nie znaczy że pasze te są bezwartościowe – przeciwnie, wiele z nich posiada znaczne ilość składników odżywczych, dobrze wykorzystywanych przez świnie. Do pasz najchętniej wykorzystywanych przez rolników należy serwatka, wywar gorzelniany, młóto browarniane, pulpa ziemniaczana i produkty odpadowe przemysłu piekarniczego.

Serwatka jest ubocznym produktem przetwórstwa mleczarskiego. W zależności od technologii produkcji może charakteryzować się zróżnicowanym składem chemicznym. Serwatki uzyskiwane w wyniku produkcji serów podpuszczkowych zawierają więcej laktozy a mniej białka i związków mineralnych. Z kolei serwatki uzyskane na drodze fermentacji kwasowej (produkcja serów twarogowych), posiadają mało laktozy, za to więcej białka i kwasu mlekowego. Niezależnie od technologii produkcji, serwatka charakteryzuje się bardzo niską (5-7 proc.) zawartością suchej masy.

Wywarem gorzelnianym nazywamy uboczny produkt uzyskiwania etanolu. Substratem tego procesu są zboża – najczęściej żyto i kukurydza. W trakcie fermentacji rozłożeniu ulega znaczna ilość skrobi zgromadzonej w ziarniakach zbóż. W wywarze pozostaje za to pewna ilość białka. W systemie płynnego żywienia możliwe jest zastosowanie zarówno wywaru płynnego jak i suszonego. Suszenie zwiększa koszt produkcji paszy, jest jednak stosowane, w sytuacji gdy niezwłoczne skarmianie płynnego wywaru jest niemożliwe. Jest to bowiem pasza o bardzo krótkim okresie trwałości.

Młóto browarniane to produkt uboczny produkcji piwa. W czasie fermentacji słodu jęczmiennego, znaczna część skrobi zostaje rozłożona do alkoholu etylowego. Młóto zawiera za to duże ilości białka i włókna pokarmowego. Aby zwiększyć trwałość, młóto browarniane często poddawane jest procesowi zakiszania.