PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Długie weekendy nie ożywiły rynku zamówień na wieprzowinę

Długie weekendy nie ożywiły rynku zamówień na wieprzowinę

Mimo dwóch długich weekendów, które mamy przed sobą, kierownicy skupów narzekają, że zamówienia na wieprzowinę są na niskim poziomie. - Wbrew temu co mogłoby się wydawać, w przyszłym tygodniu nie planujemy podwyżek, handel jest bardzo słaby – usłyszeliśmy w rozmowie z kierownikiem skupu Food Service.W tym tygodniu ceny wieprzowiny poubojowo w klasie E, w skupach z którymi kontaktuje się portal farmer.pl wahają się od 6,5 zł/kg netto, maksymalnie do 7,4 zł/kg netto. Z kolei, za tuczniki sprzedawane na wagę żywą można w tym tygodniu otrzymać od 5,1 zł/kg netto do 5,4 zł/kg netto

W rozmowie z kierownikami skupów udało nam się dowiedzieć, że zaopatrzenie zakładów w tuczniki w tym tygodniu było na bardzo wysokim poziomie. – Jeżeli w przyszłym tygodniu podaż tuczników będzie tak samo wysoka, to może się okazać, że będą problemy z utrzymaniem aktualnej ceny. Dzisiaj już można powiedzieć, że w przyszłym tygodniu na pewno będzie taniej, przynajmniej o te 10 gr na kg żywca – powiedział Czesław Ślęzak prowadzący firmę handlową, zajmującą się skupem zwierząt rzeźnych "Ślęzak".

Ten tydzień nie był też rewelacyjny pod kątem cen u naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech po sześciu tygodniach stabilnej ceny na poziomie 1,696 euro/kg netto (tuszy o mięsności min. 57 proc. mięsa) przeciętna cena spadła w tym tygodniu do poziomu 1,646 euro/kg netto. Według Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej (ISN) - jeżeli chodzi o utrzymanie aktualnej ceny, sytuacja na rynku niemieckim wygląda na dość niepewną. Ten tydzień obfitował w duże dostawy tuczników do niemieckich zakładów, dlatego nie wykluczone, że spadki cen utrzymają się nie tylko w przyszłym tygodniu ale nawet nieco dłużej.

Poniżej przedstawiamy ceny wieprzowiny w skupach zebrane w telefonicznej sondzie portalu farmer.pl.


Brak danych
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • cwa 2013-11-01 22:44:48
    zeby kiełbasy staniały o10 groszy to był by cud
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!