PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Drogi tydzień na europejskim rynku wieprzowiny

Kończący się tydzień znowu stał pod znakiem podwyżek cen tusz wieprzowych. Jak podaje Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Świń (ISN) – duże koncerny mięsne miały problem z pokryciem zapotrzebowania na ten gatunek mięsa.Dzięki korekcie cen o 5,6 eurocentów, w porównaniu do poprzedniego 34 tygodnia br., Francja w tym tygodniu odnotowała największy wzrost cen tusz według danych zbieranych przez ISN. Francuska cena, czyli 1,881 euro/kg netto była w tym tygodniu nawet wyższa od  niemieckiej (1,876 euro/kg netto) holenderskiej (1,785 euro/kg netto), czy też duńskiej (1,751 euro/kg netto).

W tym tygodniu (35 tydz. 2013 r.)  średnie ceny netto tusz o mięsności min. 56 proc. i wybojowości min. 79 proc. były droższe również w Belgii, we Włoszech, w Hiszpanii i w Austrii.

Jedynie Brytyjczycy odnotowali spadek około 2 eurocentów na kg tuszy do poziomu 1,937 euro/kg. Z kolei w Irlandii ceny od dziewięciu tygodni ciągle pozostają bez zmian – sięgają 1,594 euro/ kg.

Według prognoz ISN popyt na żywe świnie w przyszłym tygodniu na terenie Niemiec nadal będzie się utrzymywał na dość dobrym poziomie, co może być powodem dalszej kontynuacji wzrostu cen.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!