W ofercie produktowej Schaumann znajdziemy produkt Aminotrace, czyli organiczne połączenia mikroelementów z glicyną. Produkty wyróżniają się wysoką rozpuszczalnością, optymalną koncentracją mikroelementów, stabilnym kompleksem oraz bardzo dobrą dostępnością biologiczną.

- Są to chelatowe bis glicyniany z miedzią, cynkiem, manganem i żelazem, a już niedługo do tej oferty dołączy magnez. Aminotrace to rozwiązanie dające znakomite efekty, co na co dzień obserwuję na żywionych przez nas stadach - mówi lek. wet. Zbigniew Dzionek z firmy Schaumann.

Linia Aminotrace poprawia przyswajalność mikroelementów z paszy. Dzięki temu możliwe jest identyczne dostarczenie mikroelementów w paszy przy zmniejszonym ich podawaniu o ok. 25-50 proc. Efektem tego jest lepsze i pewne zaopatrzenie zwierząt w mikroelementy przy znacznym zredukowaniu wydalania metali ciężkich. Co wpływa dodatkowo na ochronę środowiska.

W badaniach firmy Schaumann, przy porównaniu przyswajania form chelatowych pierwiastków z formami nieorganicznymi, tych samych minerałów w formie siarczanów przez trzodę chlewną, chelaty osiągnęły znaczącą przewagę. Wzrost przyswajalności przy zastosowaniu glicynianów w przypadku żelaza wynosił +40 proc, manganu +140 proc., cynku +38 proc. i miedzi +35 proc.

Nowa technologia form organicznych minerałów, jest znacznie bardziej skomplikowana niż form nieorganicznych. Nie oznaczało to jednak nagłej podwyżek ceny mieszanek paszowych uzupełniających. Ponad rok temu firma rozpoczęła wytwarzanie własnych chelatów - wcześniej pochodziły one z zakupu, dlatego cena tych premiksów pozostała na stabilnym poziomie - dodaje ekspert Schaumann.

Chelaty mineralne Aminotrace są dostępne w mieszankach paszowych uzupełniających zarówno dla trzody chlewnej jak i bydła we wszystkich grupach technologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!