Podczas Targów Ferma w Łodzi mieliśmy okazję poznać  nowy produkt firmy EuRolPol, czyli super koncentrat Enzymaślany.  Tak naprawdę był to jedyny produkt przeznaczony typowo dla trzody chlewnej wyróżniony w tym roku Znakiem Nowości.

Produkt jest oparty głównie na śrucie sojowej i śrucie rzepakowej ale dodatkowo został wzbogacony o drożdże paszowe. Drożdże charakteryzują się wysoką strawnością białka i korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu pokarmowego.

Tak jak sugeruje nazwa produktu, w jego składzie znajdziemy również enzymy i maślan sodu.

Enzymy, w które został wzbogacony produkt to glukanaza, ksylanaza i fitaza. Dzięki temu biodostępność białka z koncentratu, mimo tego że sięga poziomu 38 proc., w rzeczywistości oscyluje w okolicy 40 proc.

Maślan sodu poprawia pobranie paszy, oraz ma działanie regenerujące na przewód pokarmowy.

Według producenta deklarowana zawartość składników pokarmowych w 1 kg SKEnzymaślany wynosi: białko surowe 38 proc., włókno surowe 4,6 proc., oleje i tłuszcze surowe 2,5 proc., popiół surowy 16 proc., lizyna 4 proc., metionina 1,2 proc., wapń 4,1 proc., sód 0,8 proc., fosfor 1,5 proc., magnez 0,25 proc. i dodatkowo wcześniej wspomniane enzymy. Podobał się artykuł? Podziel się!