Nowy obiekt Dariusza Maciejewskiego został zaprojektowany do tuczu świń z maksymalną obsadą 1000 świń. Konstrukcja obiektu jest prosta i lekka, ta zasada dotyczy również paszociągu, budowy kojców oraz całego systemu wentylacji.

Jak mówi producent, tuczarnia została dostosowana do zasiedlenia prosiętami nawet o masie ciała 15 - 17 kg. - Teraz czekamy na transport 17-18 kg prosiąt. Do tak małych zwierząt specjalnie zostały dostosowane ruszta. Ich szczeliny mają 14 mm - wyjaśniał w rozmowie pan Darek.

Z kolei Paweł Iskrzak, zastępca dyrektora produkcji Agri Plus podkreślał w trakcie spotkania, że - każdy nowy budynek musi być tani, a hodowca musi zarobić. Tą zasadą kierujemy się w naszej współpracy. Nam też zależy na dobrych wynikach rolników. Dlatego cenimy sobie współpracę z producentami, którzy chcą się rozwijać, wspieramy ich. Mamy specjalne programy rozwojowe, zależy nam na ich specjalizacji.

Cała koncepcja tuczarni w gospodarstwie pana Maciejewskiego została wykonana przez firmę Agricon, która od projektu, poprzez wszystkie niezbędne pozwolenia, kończąc na budowie obiektu realizowała wszystkie początkowe założenia.

Prezes Zarządu Agricon, Dariusz Patalan podczas uroczystego otwarcia budynku podkreślił, że cała konstrukcja została zoptymalizowana do potrzeb produkcyjnych i wymagań klienta. - Na korzyść tego budynku z jednej strony przemawia prosta konstrukcja, z drugiej wykończenie, gdzie zostały użyte materiały wysokiej jakości, które dobrze sprawdzają się w trudnym środowisku chlewni. Zaletą tego budynku jest na pewno wysoki status sanitarny. Wewnątrz, mamy duże, gładkie i płaskie powierzchnie, które pozwalają na mniejsze zużycie środków dezynfekcyjnych. Mycie i dezynfekcja będą proste, bo wszelkie zakamarki zostały wyeliminowane.

Wyposażenie do tuczarni dostarczyła firma Big Dutchman. Nowoczesne i tanie wyposażenie tworzy całość z konstrukcją budynku.
Szczególną uwagę zwraca wentylacja grawitacyjna z kurtynami na ścianach długich budynku. Big Dutchman używa kurtyn izolowanych z trzema powłokami. - Zewnętrzna warstwa wykonana jest z polietylenu, materiału bardzo wytrzymałego, który jest odporny na promieniowanie słoneczne. Wewnętrzna warstwa tworzy powłokę z pęcherzykami powietrza, co zapewnia lepszą izolację - tłumaczył Martin Haverkamp dyrektor regionalny BD Pig Equipment GmbH Vechta.