Siedmiu rolników otrzyma zwrot pieniędzy za sprzedane Euroubojni w Jędrzejowie tuczniki. Straty zostały oszacowane na 280 tys. zł. Dodatkowo koszty postępowania sądowego (ok 40 tys zł.) zostaną również przeniesione na byłego prezesa upadłej spółki Duda Bis. Wyrok jest prawomocny, a dalsze postępowanie w sprawie odzyskania pieniężnych należności będzie kontynuowane przez komornika.

Rolnicy pozwali zarząd Euroubojni po tym, jak nie otrzymali zapłaty za sprzedane zwierzęta w 2007 r. W 2008 roku Sąd Rejonowy w Sosnowcu wydał wyrok uniewinniający członków zarządu oraz właściciela Duda Bis. Hodowcy trzody złożyli w tej sprawie apelację do Sądu Okręgowego w Katowicach. Pozwany zarząd Euroubojni został uniewinniony, jednak za głównego winnego sąd uznał byłego prezesa Duda Bis - jako osobę odpowiedzialną za całą sytuację.

Po upadku Euroubojni, która należała do firmy DUDA BIS, powstały Zakłady Mięsne Duda Silesia, a od 29 grudnia 2010 roku - Zakłady Mięsne Silesia. ZM Silesia, nie są w żaden sposób związane kapitałowo, ani też personalnie z rodziną Dudów, ponieważ powstały w wyniku szeregu przeobrażeń funkcjonalnych i kapitałowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!