PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Firma KSG Agro inwestuje w produkcję

Ukraiński agroholding podpisał umowy ze światowym producentem urządzeń dla trzody chlewnej Big Dutchman Pig Equipment GmbH.Zgodnie z umową, niemiecka firma dostarczy do KSG Agro sprzęt i inne elementy na potrzeby kompleksu trzody chlewnej w okresie od 16 do 24 miesięcy. Łączna wartość umowy wynosi 12 mln EUR, z czego 85 proc. zostanie sfinansowane przez niemiecki bank Landesbank Baden-Württemberg w ramach gwarancji EULER-HERMES Deutschland-AG.
Nowy sprzęt jest przeznaczony do hodowli trzody chlewnej w miejscowości Niwa Trudowaja, w rejonie apostołowskim obwodu dniepropetrowskiego, gdzie znajduje się jeden z największych tego typu kompleksów na terenie byłego ZSRR. Obecnie projekt ma nie tylko na celu doprowadzenie do uruchomienia produkcji i odtworzenia poprzedniej infrastruktury, ale również na zwiększenie skali przetwarzania do 240 000 sztuk rocznie.

Dostawa świń rozpłodowych z systemu genetycznego DanBred (Dania), o wartości ok. 2 mln EUR, zostanie również sfinansowana przez bank niemiecki w ramach gwarancji EKF (Dania). List intencyjny dotyczący tej operacji został już podpisany.

Dalszy rozwój integracji pionowej, własne zaopatrzenie w żywność i gromadzone doświadczenie pozwoli KSG Agro na zwiększenie produkcji i poprawę jakości mięsa wieprzowego. Partnerstwo z Big Dutchman i wykorzystanie międzynarodowego doświadczenia tej firmy umożliwia zwiększenie wydajności produkcji trzody chlewnej - podaje firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!