PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Genetyka ze skandynawskim rodowodem

Genetyka ze skandynawskim rodowodem Nic tak nie zwiększa możliwości naszego stada jak wykorzystanie nowoczesnej genetyki Fot. A.Królak

Loszki TN 70 oferowane przez firmę Topigs Norsvin, łączą w sobie silnie rozwinięte cechy mateczne, z doskonałymi parametrami tucznymi i rzeźnymi.Przy stale rosnących kosztach produkcji żywca wieprzowego, ważne jest, by utrzymywane przez nas zwierzęta charakteryzowały się doskonałym potencjałem produkcyjnym. Dotyczy to zarówno stada podstawowego, jak i towarowego. Nic tak nie zwiększa zaś możliwości naszego stada jak wykorzystanie nowoczesnej genetyki.


Loszki TN 70, to najnowszy produkt w ofercie firmy Topigs Norsvin. Pod względem genetycznym, loszka ta jest mieszańcem norweskiej Landrace, oraz holenderskiej Large White. Zwierzęta tej genetyki łączą w sobie silnie rozwinięte cechy mateczne, z doskonałymi parametrami tucznymi i rzeźnymi. W założeniach hodowlanych, główny nacisk położono na doskonalenie współczynnika konwersji paszy, odporności zwierząt, wielkości miotów i łatwości obsługi stada. Dzięki temu udało uzyskać się materiał hodowlany charakteryzujący się wysoką plennością i niską śmiertelnością prosiąt, a potomstwo loszek TN 70 cechuje się doskonałym wykorzystaniem paszy i wysoką mięsnością.


Jak deklarują przedstawiciele firmy Topigs Norsvin, dzięki wykorzystaniu w stadzie podstawowym tej genetyki udaje się osiągnąć wysoką liczbę żywo urodzonych prosiąt o wysokiej wadze urodzeniowej. Wysoka mleczność loch, znacząco ogranicza przy tym śmiertelność osesków, oraz poprawia wyrównanie wagowe prosiąt w miocie. Potomstwo loszek TN 70 i knurów rasy mięsnej pochwalić się może rekordowo niskim wykorzystaniem paszy (FCR <2,30), średnimi przyrostami na poziomie 970 g/dobę i mięsnością rzędu 59,7 proc. Jednocześnie loszki TN 70 charakteryzują się długowiecznością, co ogranicza koszty remontu stada. Wszystkie te cechy pozwalają na osiągnięcie z naszej produkcji zadowalającego zysku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Przemo 2017-05-26 22:12:57
  koszt to 1200 zł
 • Stanisław 2017-05-26 11:35:24
  Duńska genetyka DanBred osiąga lepsze wyniki a próba promocji firmy artykułem sponsorowanym nie zdaje rezultatu, w Polsce dominują 2 genetyki i to się nie zmieni naima oraz wspomniany danbred
 • rolnik 2017-05-23 13:56:22
  niech napiszą jeszcze ile takie coś kosztuje...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!