Wraz z mniejszym pobraniem immunoglobulin z siary przez prosięta, zwiększa się zachorowalność na infekcje, częściej pojawiają się niższe przyrosty oraz biegunki u prosiąt, które mogą powodować ich upadki.

Redukcja śmiertelności prosiąt ssących o 3 pkt. proc. oznacza o jednego prosiaka odsadzonego w roku od jednej maciory więcej. Takie korzyści może przynieść stosowanie Blattivit Immuno-Ferkel.

Produkt zawiera immunoglobuliny pochodzące z żółtka jaj. Proszek z całych jaj jest bogatym źródłem naturalnych immunoglobulin. Specyficzne przeciwciała zawarte w proszku jajecznym wzmacniają nowonarodzone prosięta i zaopatrują je w składniki potrzebne do zwalczania biegunek. Zwiększa to liczbę prosiąt odsadzonych, ich wagę oraz podnosi zdrowotność stada.

Zalecane dawkowanie przewiduje podawanie produktu prosiętom bezpośrednio po porodzie 1-2 dozy (2-4 ml). W razie potrzeby w 2 i 3 dniu powtórzyć dawkę 2 ml. Po odsadzeniu i w przypadku zaburzeń trawiennych (biegunka podawać 1-2 razy dziennie po 2 ml.

Z uwagi na podwyższoną zawartość witaminy D3 oraz probiotyku produkt można podawać prosiętom w wieku do 6 miesięcy w ilości od 0,07 proc. do 0,20 proc. dawki dziennej. Podawać w przypadku potencjalnego zagrożenia, pojawienia się biegunki lub po zaburzeniach trawienia. Zalecany czas podawania to od 2 do 4 tyg.

W tabeli poniżej przedstawiamy szczegółowy skład produktu. Podobał się artykuł? Podziel się!