W przypadku tego kraju zdecydowano się na powszechne użycie szczepionki firmy Pfizer, która jest dostępna w ponad 60 krajach, w tym w Japonii, USA i w niektórych krajach UE.

Szczepionka Improvest składa się z białek, które układ immunologiczny odbiera jako sygnał do zaprzestania czynności jąder.  Improvest zapewnia taki sam efekt jak w przypadku fizycznej kastracji lecz znacznie później. Samce po otrzymaniu pierwszej dawki rozwijają się normalnie dopiero po drugiej dawce zostaje wstrzymana fizjologiczna czynność gonad polegająca na produkcji męskich hormonów.

Dawki są podawane w odstępach nie dłuższych niż cztery tygodnie. Po drugiej iniekcji następuje stymulacja produkcji przeciwciał, które wstrzymują wytwarzanie hormonów przez jądra.

Badania potwierdzają, że kastrowane metodą alternatywną knury lepiej wykorzystują paszę nawet o 7 do 10 proc., jednocześnie mniej jej pobierają i wykazują się wyższą mięsnością niż osobniki kastrowane chirurgicznie. Stosowanie szczepionek wpływa również pozytywnie na zmniejszenie śmiertelności prosiąt nawet o 1,5 proc., niż w grupach zwierząt poddanych ingerencji chirurgicznej. Podobał się artykuł? Podziel się!