Niestety kolejny tydzień z rzędu mamy dla producentów świń bardzo złe wiadomości. Zamiast oczekiwanej przez rolników stabilizacji cen, mamy obecnie do czynienia z kolejnymi i to wcale niemałymi obniżkami. W ciągu ostatnich 7 dni cen w większości skupów spadły o 25 – 30 groszy. Spośród kilkunastu zakładów, z którymi kontaktujemy się w cotygodniowej sondzie, tylko 2 utrzymały cenę sprzed tygodnia, w pozostałych odnotowaliśmy mniejsze lub większe spadki.

Na dzień dzisiejszy średnia cena żywca wieprzowego wynosi 3,31 zł/kg netto i jest niższa o blisko 30 groszy niż przed tygodniem. Podobny spadek dotknął ceny świń ocenianych w wadze bitej ciepłej – za tuczniki w klasie E zakłady płacą przeciętnie 4,61 zł kg/netto. W porównaniu z minionym tygodniem, cena jest o 26 groszy niższa.

Ceny żywca wieprzowego wahają się w dość dużych granicach – zawierają się one w przedziale 3 – 3,8 zł/kg. Nieco mniejsze wahania odnotowano w przypadku świń sprzedawanych w WBC – w większości zakładów, z którymi się kontaktujemy, ceny znajdują się w przedziale 4,4 – 4,6 zł /kg netto.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!