Producenci trzody, którzy zdecydowali się na produkcję świń w systemie żywienia trzody chlewnej na mokro teraz mają możliwość, aby przeprowadzić w pełni automatyczne czyszczenie swojej instalacji. Do tej pory było to niemożliwe. Zazwyczaj mycie odbywało się ręcznie lub półautomatycznie.

W wielu systemach karmienia na mokro zaleca się takie czyszczenie raz na pół roku lub raz na rok. W zależności od potrzeb, czyszczenie ma skutecznie ograniczać ewentualne namnażanie się bakterii gnilnych i drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogłyby trafić do paszy dla zwierząt.

System firmy Big Dutchman jest podłączony do panelu sterowania układu żywienia na mokro. Zapewnia w pełni automatyczne czyszczenie zbiorników mieszających ale też linii paszociągu.

System jest czyszczony w trzech fazach. Najpierw instalacja jest przemywana preparatem o odczynie kwasowym, później ługiem a na koniec wszystko jest wypłukiwane poprzez wodę.

Według doradców z firmy Big Dutchman taki sposób czyszczenia jest lepszy niż tradycyjne mycie ze środkami dezynfekującymi lub myjącymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!