PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kwietniowa stabilizacja

Kwietniowa stabilizacja

Autor: farmer.pl/ Iwona Dyba

Dodano: 23-04-2012 13:16

Tagi:

W okresie poświątecznym spowolnił wzrost cen w skupach wieprzowiny. Z kolei warto zauważyć, że duża część zakładów, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl, utrzyma te same stawki przez cały kwiecień.- Żywca na rynku ciągle brakuje, a handel przed długim majowym weekendem nie słabnie – mówi jeden z kierowników skupu wieprzowiny w woj. łódzkim.

Dlatego w szczególności mniejsze zakłady nie mogły sobie pozwolić na przeceny i zmniejszenie liczby dostawców w kwietniu.

W rozmowach z producentami świń, słyszeliśmy niejednokrotnie, że obecna stabilna sytuacja cen żywca jest zadowalająca. Być może taka sytuacja zostanie z nami na dłużej, tym bardziej że po majowym weekendzie przyjdzie czas na zapełnianie magazynów w zakładach mięsnych przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012.

Poubojowa cena tusz wieprzowych w ubiegłym tygodniu w klasie E mieściła się w przedziale od 5,9 do 6,7 zł/kg netto. Jest to jednak cena podstawowa bez żadnych indywidualnych dodatków przyznawanych przez ubojnie: za wysoką mięsność, dużą odstawę tuczników lub stałą współpracę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!