PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

KZP-PTCH: Sytuacja na rynku niemieckim zaskoczyła wszystkich

KZP-PTCH: Sytuacja na rynku niemieckim zaskoczyła wszystkich fot. farmer.pl

W ubiegłym tygodniu mieliśmy do czynienia z zaskakującą redukcją ceny tuczników w Niemczech o 7 centów, co było powodem do obniżenia notowań w krajach sąsiednich – informuje w swoim komunikacie Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej.Z informacji zebranych przez KZP-PTCH wynika, że w Polsce cena spadła nieznacznie - średnio o 10 groszy. Niektóre zakłady w ogóle nie zareagowały na zmieniający się trend w Europie. Na rynku krajowym podaż tuczników jest niezbyt duża, a potrzeby ubojowe zakładów rosną przed zbilżającymi się świętami. Utrzymujący się wysoki kurs Euro (4,3285) nie zachęca do kupowania surowca za granicą.

W niektórych krajach pojawiają się komentarze odnośnie nagłego spadku cen w Niemczech, że „jak zwykle gdy Niemcy kichną, to Europa ma grypę”.

Niemieckie doniesienia ze stowarzyszenia producentów świń (ISN) pokazują jak zareagowały rynki UE na korektę ceny w Niemczech do poziomu 1,186 euro/kg netto. Spadki cen skupu trzody chlewnej w tygodniu 29.02-6.03.2016 r.  zanotowano w Danii (-4 centy), Belgii (-2 centy), Hiszpanii (-3 centy). W Holandii cena spadła o 1,9 centów.  Wśród europejskich liderów produkcji trzody chlewnej jak na razie Francuzi utrzymują najwyższą cenę za tusze wieprzowe, równą  1,311 euro/kg netto.

Według ISN dno cenowe dla mięsa wieprzowego w Niemczech zostało już osiągnięte. Handlowcy zaczynają zwiększać zamówienia, a nadwyżki mięsa w magazynach nie rosną. Dlatego trudno oczekiwać, że ceny spadną lub pozostaną bez zmian w okresie przedświątecznym. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • marek 2016-03-03 20:01:26
  Jak Niemcy pierdna to Europa ma sraczke....
 • staś 2016-03-03 19:18:34
  i znowu padło do polski wypchają
 • OBSERWATOR 2016-03-03 13:54:05
  Dlaczego żeś biedny - boś głupi , a dlaczego głupi - boś biedny .Tak właśnie traktuje się Polskiego rolnika. Jedna unia , a Polak zawsze dla Niemca niewolnikiem.Zakłady masarnicze wstydu nie mają , w sklepach drożyzna w skupach cienizna !!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!