Higiena i warunki środowiskowe tworzą ze sobą nierozerwalną parę. Wszędzie tam, gdzie występuje ciepłe i wilgotne środowisko, dużo trudniej o utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Szczególnie dotyczy to pomieszczeń dla młodych zwierząt: porodówek i warchlakarni. Tam klasyczne zabiegi dezynfekcji pomiędzy poszczególnymi cyklami produkcyjnymi nie wystarczają. Cennym ich uzupełnieniem jest sucha dezynfekcja stosowana podczas przebywania zwierząt w pomieszczeniu.

Lubisan Extra – Dry to innowacyjny produkt, którego zadaniem jest nie tylko zapewnienie wysokiego poziomu higieny pomieszczeń, lecz także wiązanie wszechobecnej na fermie wody. Dzięki obecności wysoce chłonnych molekuł Lubisan Extra – Dry nie tylko osusza powierzchnie, ale także pochłania szkodliwe gazy obecne w atmosferze chlewni. Wymienić więc można przynajmniej cztery korzyści wynikające ze stosowania preparatów: obniżenie presji patogenów, osuszanie powierzchni na fermie, poprawę składu atmosfery chlewni i ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Wszystko to składa się na poprawę wydajności i bezpieczeństwa naszej produkcji.

Produkt zdobył nagrodę internautów w kategorii „Budynki inwentarskie i ich wyposażenie” w konkursie na Innowacyjny Produkt 2016 roku, organizowanym przez redakcję miesięcznika „Farmer”.

Podobał się artykuł? Podziel się!