PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Mimo zapowiedzi, skupu świń ciągle brak

Mimo zapowiedzi, skupu świń ciągle brak

Gehenna hodowców trzody chlewnej ciągle trwa. Mimo zapowiedzi o rozwiązaniu problemu skupu tuczników w strefie buforowej ASF, nikt na razie świń nie kupuje.- Polskie dziki żyją i są zdrowe, polskie świnie mające bliski kontakt z ze zjadliwym wirusem trwale oznaczono, pobrano krew i na podstawie przeprowadzonych badań orzeczono że są zdrowe. Nadal żyją i cieszą się życiem - pisze do na po raz kolejny Mariusz Nackowski, rolnik i członek Stowarzyszenia Producentów Trzody Chlewnej „Podlasie" oraz pełnomocnik Stowarzyszenia Polskich Producentów Trzody Chlewnej Forum „TCH".

Ostatni raz Nackowski informował nas o sytuacji ponad tydzień temu. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Rolnicy otrzymują kolejne odmowy kupna tuczników.

- Natomiast tuczniki i maciory w części Polski zwanej strefą buforową lub według mojego nazewnictwa Poligonem Podlasie, już czwarty tydzień nie mogą opuścić swoich wyznaczonych urzędniczymi nakazami pozycji. Obiecano im natychmiastowe wsparcie ale obiecana pomoc do dnia dzisiejszego nie dotarła. Pomimo zapewnień, że skup tuczników z terenów zagrożonych to tylko kwestia chwili, ta chwila ta jeszcze nie nadeszła. Żaden zakład nie zaczął kupować tuczników ze strefy - wyjaśnia Nackowski.

Zarówno zakłady poza strefą jak i w strefie buforowej nie mogą się porozumieć w sprawie warunków odbioru tuczników ze strefy. Według Nackowskiego, postawione warunki są dla części z nich nie do spełnienia. Inne zakłady czekają na jasne sprecyzowanie obowiązujących przepisów i ewentualnych w tym zakresie możliwych interpretacji lub uzgadniają inne sprawy.

Poniżej kolejna odmowa współpracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (12)

 • jarki 2014-03-12 11:29:44
  @Kolodziej
  zmowa cenowa niestety każdy pretekst jest dobry wiele razy to przerabialiśmy
 • Kolodziej 2014-03-12 11:18:50
  Na Ukrainie na razie chaos i bałagan trudno o wieprzowinę i zboże. Skoro Polacy produkują 80% krajowej konsumpcji wieprzowiny więc problem nie powinien nas dotyczyć bo i tak mięsa jest za mało! Ktoś mądry niech odpowie mi więc dlaczego dusimy się mięsem którego nie ma?
 • emolow 2014-03-12 09:00:44
  Minister Kawałgłąba okłamał po raz kolejny
 • rolnik 2014-03-12 07:14:40
  Zgłosimy się do GOPS-u
 • miastowy 2014-03-12 06:51:28
  już niedługo tania wieprzowina z Ukrainy i tanie zboze zaleje Polskę
 • Najemnik 1000 2014-03-11 21:31:28
  A minister dalej zwodzi,żyje nadzieją że unia zmniejszy strefę a dziś tego nie zrobiła, ciekawe co dalej wymyśli??????
 • bauer 2014-03-11 19:11:29
  Bo znas są (...) zamiast wyjść na drogi i strajkować niema już leppera smiali sie z niego jak z talibami wyskoczył a jednak były) Byka zdążycie uchować a strefa dalej nie zniknie
 • ATEM 2014-03-11 18:48:37
  -- nie zajmujemy się sobą ,,,, podatki a dochód narodowy to różnica ,,, rolnictwo na świecie jest dotowane i koncerny też dostają dotację ,,, w Polsce rolnicy zawsze pracowali w trudnych i pracują warunkach ,wiedzę mają niewyobrażaną ,, , pracują jak murzyni i żywność i drewno to zawsze była twarda waluta .,, miasta inie pracują , fabryki dają pracę i dochód ,,,,,,nie znamy się na ekonomi i głupot uczą w naszych uczelniach ,dostali autonomię za to od nauki światowej ,,
 • miastowy 2014-03-11 17:28:47
  Komisja Europejska zaproponowała jednostronne otwarcie unijnego rynku dla eksportu z Ukrainy. To część unijnego pakietu wsparcia gospodarczego dla tego kraju, który przyjęto w zeszłym tygodniu.

  - To konkretne i namacalne wsparcie UE dla Ukrainy - powiedział szef Komisji Europejskiej Jose Barroso na konferencji prasowej w Strasburgu. Dodał, że korzyści z tych ułatwień handlowych dla Ukrainy mogą wynieść około 500 mln euro rocznie.
 • ludek ze wsi 2014-03-11 17:21:45
  Miastowy a czy te pieniądze pochodzą jedynie z miasta ? . Rolnicy też płacą różne podatki np. WAT
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!