PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Minął termin składania oświadczeń o niespełnieniu wymogów bioasekuracji

Minął termin składania oświadczeń o niespełnieniu wymogów bioasekuracji Wczoraj minął termin składania oświadczeń o niespełnianiu wymogów bioasekuracji Fot. A. Królak

Wczoraj minął termin składania oświadczeń o niespełnieniu przez producentów świń z Podlasia wymogów bioasekuracji. Od dziś Powiatowi Lekarze Weterynarii rozpoczynają kontrolę gospodarstw, które nie złożyły oświadczeń.10 sierpnia minął ostateczny termin, w którym producenci świń z Podlasia mogli składać wnioski o niespełnieniu wymogów bioasekuracji. Po złożeniu stosowanych dokumentów, Powiatowy Lekarz Weterynarii wyda decyzję o likwidacji stada, a producent może liczyć na rekompensatę za zabite zwierzęta, jak i za nieprzerwane nieutrzymywanie świń na terenie gospodarstwa.

Jak zapowiada GIW, od dziś Powiatowi Lekarze Weterynarii rozpoczynają kontrolę gospodarstw, które nie złożyły oświadczenia o niespełnieniu wymogów bioasekuracji. W przypadku gdy stwierdzone zostaną znaczne odstępstwa od nałożonych wymogów, wydana zostanie decyzja o likwidacji stada, a rolnik może ubiegać się jedynie o odszkodowanie za zlikwidowane stado.
Pierwotnie termin składania oświadczeń miał upłynąć już 10 lipca, jednak możliwość składania stosownych dokumentów wydłużono o miesiąc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.119.26
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!