PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

MRiRW ws. pomocy dla rolników w związku z ASF

MRiRW ws. pomocy dla rolników w związku z ASF Fot. Shutterstock

Do 11 lipca br. producenci świń będą mogli składać wnioski o pomoc państwa w związku z likwidacją stad trzody chlewnej spowodowaną występowaniem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował w środę resort rolnictwa."O pomoc finansową w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny w Polsce mogą ubiegać się producenci świń, którzy utrzymywali świnie zgłoszone do rejestru zwierząt gospodarskich, w siedzibie stada, której nadano numer na podstawie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, położonej na obszarze znajdującym się na terytorium Polski wymienionym w przepisach prawa krajowego i unijnego, wskazanych w załączniku do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2017/647 z dnia 5 kwietnia 2017 r., w dowolnym okresie między dniem 1 sierpnia 2016 r. a dniem 18 listopada 2016 r." - podał w komunikacie resort.

Ministerstwo wyjaśniło, że pomoc przyznawana będzie rolnikom w odniesieniu do loch i niektórych świń poddanych ubojowi w okresie 1 sierpnia - 30 listopada 2016 r.

Wnioski należy składać do oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta świń ubiegającego się o pomoc. Więcej informacji, w tym wzór wniosku, zamieszczone jest na stronie ARR. 

Czytaj więcej: Jaka odpowiedź rządu na atak ASF?

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!