- W Polsce coraz bardziej popularny staje się tucz otwarty. Dlatego na pierwszy okres adaptacyjny dla importowanych prosiąt, czy też warchlaków przygotowaliśmy specjalny preparat mlekozastępczy - Kaudalac Adapter. Preparat pozwala zwiększyć wyniki produkcyjne, zwiększa pobranie paszy, a także wpływa na poprawę zdrowotności prosiąt i warchlaków w pierwszym, trudnym dla nich okresie wstawienia na nową chlewnię – mówi Wojciech Maćkowiak, specjalista ds. trzody chlewnej z firmy De Heus.

Jest to jeden z produktów z linii Kaudalac firmy De Heus przeznaczonych dla prosiąt i warchlaków.

Kaudalac może zastępować komponenty białkowe w paszy, która jest przygotowywana w gospodarstwie we własnym zakresie – mówi Maćkowiak.
- Preparat zalecamy podawać przez pierwszy tydzień, produkt zawiera dodatki wpływające na zwiększenie pobrania paszy, a także dodatek zakwaszacza, co pozwala na drodze żywieniowej złagodzić stres transportowy i adaptacyjny – tłumaczy doradca.

Głównym źródłem białka w preparatach grupy Kaudalac są: odtłuszczone mleko i łatwostrawne białka roślinne. Wysoką wartość energetyczną gwarantuje udział produktów o wysokiej zawartości i laktozy oraz mieszanina tłuszczów roślinnych, które ulegają emulgacji w przewodzie pokarmowym. Podobał się artykuł? Podziel się!