W tym tygodniu średnie ceny tusz wieprzowych zbierane przez ISN (Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej) wzrosły jedynie we Francji, w Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, w Austrii wyższe ceny utrzymują się już od czterech tygodni. Wszystko za sprawą większego nacisku na skup krajowego świeżego mięsa z gwarancją pochodzenia.

Hiszpanie pozostają liderem na rynku cen tusz, kontynuując tendencje wzrostową. Przeciętna waga skupowanych tuczników w Hiszpanii spadła  w ubiegłym tygodniu o 400 g. Hiszpańscy przedsiębiorcy  podkreślają, że ilości oferowanych zwierząt na tamtejszym rynku są nieco mniejsze niż zapotrzebowanie zakładów mięsnych.

Z kolei Francuzi mimo tego, że narzekają na słaby popyt na rynku krajowym wywołany malejącą konsumpcją tego gatunku mięsa, to nie ma to przełożenia na ceny. Te drgnęły lekko w górę w porównaniu do ubiegłego tygodnia (10 tydz. 2013 r.)

W krajowych skupach, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl cena tusz w klasie E jest wyższa średnio o 0,05 zł/kg od cen z poprzedniego tygodnia. W klasie E ceny wahają się od 6,0 do 6,6 zł/kg netto. Sprzedając na wagę żywą skupy płacą od 4,6 do 4,9 zł/kg netto.

Poniżej przedstawiamy ceny  tusz wieprzowych w poszczególnych krajach UE, zbierane przez ISN. Podobał się artykuł? Podziel się!