Russian Agriculture Trust, jeden z największych producentów mięsa wieprzowego na terenie Rosji planuje podjęcie budowy czterech ferm trzody chlewnej w regionie rostowskim.

Firma jest tą, która poniosła chyba największe straty spowodowane afrykańskim pomorem świń w Rosji. Znaczna część świń należących do RAT została ubita w 2010 r. z powodu pojawienia się kilku ognisk ASF w chlewniach tej spółki.
- Budowa czterech kompleksów pozwoli zwiększyć liczbę zwierząt w gospodarstwach firmy z 220 tys. do 750 tys. Dodatkowo planujemy wybudować dwie wytwórnie pasz o łącznej produkcji paszy 160 tys. ton/rok. Koszt wybudowania wytwórni będzie opiewał na 2,9 mln USD, z kolei wartość całej inwestycji z obiektami inwentarskimi jest szacowana na 420 mln USD. Budowa kompleksów jest planowana na lata 2014/15 –powiedział Andrei Krutko, zastępca dyrektora generalnego RAT.

Należy zauważyć, że w projekcie nowe budynki mają być w pełni zabezpieczone przed dostaniem się wirusa na ich teren.

- Obiekty będą w pełni zmienione w porównaniu do naszych starszych budynków. Fermy będą całkowicie zamknięte dla zewnętrznego transportu, a własny transport będzie się poruszał jedynie w obrębie obiektu. Samochody nie będą wyjeżdżały poza granice terytorium kompleksu. Wszystkie zaimportowane materiały, wyposażenie i inne sprzęty będą poddawane w całości dezynfekowane, specjalnie dobranymi środkami chemicznymi tak aby zminimalizować ryzyko przeniesienia wirusa na obiekt ferm. Oprócz tego będą wydzielone ścisłe strefy brudna i czysta – tłumaczył Krutko. Podobał się artykuł? Podziel się!