PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nie ma chętnych na wieprzowinę

Nie ma chętnych na wieprzowinę

Autor: farmer.pl/ Iwona Dyba

Dodano: 28-06-2012 13:00

Tagi:

W tym tygodniu ceny w większości zakładów mięsnych pozostały bez zmian. Kierownicy skupów narzekają na osłabiony handel wieprzowiną.W tym tygodniu mało, który zakład skorygował swoje cenniki. Jeżeli już tak się stało, to były to obniżki od 10 do 20 groszy/kg netto w klasyfikacji EUROP.

Niestety już żaden z zakładów, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl, nie oferuje za klasę E powyżej 7 zł/kg netto. 7 zł/kg to cena maksymalna, z kolei najniższa to 6,25 zł/kg netto.

Ceny żywca zmieniaja się wolniej niż w klasyfikacji EUROP. W tym tygodniu mieszczą się w przedziale od 5 do 5,30 zł/kg netto.

Kierownicy skupów na razie nie przewidują żadnych podwyżek w skupach wieprzowiny w przyszłym tygodniu. Według nich nie ma żadnych sygnałów co do tego, aby zapotrzebowanie na wieprzowinę miało się zwiększyć.
 
Cenowy zastój dotknął również inne rynki europejskie. Notowania wieprzowiny w Europie w tym tygodniu są bardzo stabilne. Prawie wszystkie kraje pozostawiły cenniki na poziomie z poprzedniego tygodnia.

Ta opinia nie dotyczy jedynie  Francuzów i Hiszpanów. Tamtejsze rynki ciągle są wspierane przez niską podaż tuczników i zwiększone zakupy mięsa na grilla przez konsumentów.

Ponizej przedstawiamy krajowe ceny wieprzowiny zbierane przez serwis farmer.pl oraz notowania wieprzowiny w poszczególnych krajach europejskich. Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!