PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Niemcy: Ceny świń bez zmian

Niemcy: Ceny świń bez zmian Fot. BW

Wczorajsze notowanie niemieckiej giełdy VEZG nie przyniosło żadnych zmian cen świń. Kolejny tydzień z rzędu obowiązywać będzie stawka 1,70 euro.Już od blisko dwóch miesięcy, na niemieckim rynku nie obserwujemy żadnych zmian w cenie skupu tuczników. Ostatnie korekty miały za Odrą miejsce w pierwszej dekadzie lipca. Rewolucji nie przyniosło także wczorajsze notowanie VEZG: ósmy tydzień z rzędu na niemieckim rynku obowiązywać będzie cena rzędu 1,70 euro/kg. Choć do tegorocznych rekordów jeszcze daleko (w czerwcu ceny skoczyły do poziomu 1,81 euro/kg) obecne ceny satysfakcjonują większość rolników.

Nie wiemy jednak co przyniosą najbliższe tygodnie. Minione lata pokazały, że początek jesieni jest okresem spadku popytu na wieprzowinę. Dość prawdopodobne jest więc, że już pod koniec września, lub na początku października w niemieckich (a co za tym idzie również polskich) skupach będzie można zaobserwować redukcję cen. 

Sytuację pogarszają dodatkowo niepokojące dane, jakie napływają z Chin. W porównaniu z pierwszym półroczem 2016 r, w pierwszej połowie obecnego roku eksport unijnej wieprzowiny na ten rynek spadł o ponad 30 proc. W dłuższej perspektywie może przyczynić się do drastycznego załamania poziomu cen w Europie. 

Czytaj więcej: Chiny zmniejszyły import wieprzowiny

Czytaj także: Czy to koniec dobrej passy producentów trzody?

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.184.214
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!