Do połowy ubiegłego tygodnia, w większości skupów tuczników z którymi kontaktuje się nasza redakcja, obowiązywały ceny z końca lipca. W ciągu ostatniego miesiąca wahania poziomu cen były minimalne. Nieco wyraźniejsze zmiany nastąpiły jednak w ostatnich dniach sierpnia.

Według danych pochodzących z naszej cotygodniowej sondy, większość zakładów skupujących tuczniki w wadze bitej ciepłej dokonało nieznacznych podwyżek. W większości skupów cena tuczników ocenionych w klasie E oscyluje w granicach 5,50 zł/kg netto, a średnia cena wynosi dokładnie 5,48 zł. W porównaniu z minionym tygodniem jest to wzrost o około 6 groszy.

Większych podwyżek nie zaobserwowano natomiast w zakładach skupujących tuczniki w wadze żywej – na 5 zakładów, tylko jeden podniósł cenę. Stąd też aktualna średnia cena żywca nie różni się zbytnio od tej sprzed tygodnia. Wynosi obecnie 4,03 zł/kg netto i jest zaledwie o 2 grosze wyższa niż  7 dni temu.

Niestety, podwyżki jakie odnotowaliśmy w tym tygodniu nie ratują zbytnio producentów trzody a na wyraźniejszy wzrost cen niestety wciąż nie można liczyć.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!