Firma BoPil prezentuje nowy kojec porodowy dla loch, w którym zostały wydzielone sektory przeznaczone dla odmiennych potrzeb bytowych lochy i prosiąt, które to przez okres około 4 tygodni przebywają razem w jednym kojcu.

W kojcu na powierzchni 6,5 m2 znalazło się miejsce  przeznaczone dla odpoczynku i karmienia prosiąt przez lochę, oddzielna budka służąca jako legowisko dla prosiąt i tzw. korytarz paszowy przeznaczony do pobierania paszy wyłącznie przez lochę.

Strefa odpoczynku jest wyposażona w odbojnik, który ma przyczyniać się do prawidłowego wykładania się lochy w trakcie karmienia oraz uchronić prosięta przed ewentualnym przygnieceniem.

Oddzielny korytarz żywieniowy umożliwia samicy większą swobodę ruchu, przez to wpływa pozytywnie na jej kondycję zdrowotną i ogranicza stres podczas pobierania pasz - bez obecności prosiąt.

Prosięta mogą przechodzić ze strefy karmienia i odpoczynku lochy do swojej budki, nad którą można zamontować lampę dogrzewającą.

Dzięki temu, że legowisko dla prosiąt jest częściowo oddzielone od strefy lochy, można zapewnić  lepszy komfort temperaturowy dla lochy i prosiąt, które to mają różne potrzeby w tym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!