PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowa oferta Josery – na każdą kieszeń

Nowa oferta Josery – na każdą kieszeń

Autor: farmer.pl/ Iwona Dyba

Dodano: 27-09-2012 13:48

Tagi:

Porco i Fresco to nowa linia 2,5 proc. mineralnych mieszanek uzupełniających na pierwszy i drugi okres tuczu. To nowa wersja standardowych premiksów na każdą kieszeń, na które ciągle jest zapotrzebowanie wśród krajowych producentów trzody chlewnej.- W naszej ofercie brakowało produktów standardowych, które byłyby dostępne dla większej grupy rolników w dobie wysokich kosztów żywienia zwierząt w gospodarstwie. Te są dostosowane do potrzeb mniejszych gospodarstw. Rozumiemy przez to stada w cyklu zamkniętym o wielkości około 50 loch w stadzie podstawowym lub o produkcji rocznej od 500 do 1000 tucznika. Dotychczas dostępne premiksy były pozycjonowane jako produkty z najwyższej półki.  Teraz oferujemy podstawowe premiksy nie schodząc jednocześnie przy tym z jakości produktów – mówi Marcin Andrzejewski doradca żywieniowy z firmy Josera.

Produkty różnią się  poziomem zawartości aminokwasów. W linii Fresco ich zawartość jest nieco większa: lizyna 7,5 proc., metionina 1 proc., treonina 1,5 proc. Z kolei linia Porco daje nam: 6,5 proc. lizyny, 0,5 proc. metioniny, 1 proc. treoniny.

W obu liniach premiksów składniki mineralne są zawarte w produktach jako chelaty z glicyną, są to: cynk, mangan, żelazo i miedź. Oprócz tego w formie nieorganicznej są zawarte kobalt, jod i selen. Premiksy zawierają również w swoim udziale witaminy, m.in. są to: A, D3, E, wit. Z grupy B.

Warto zwrócić uwagę, że premiks Fresco charakteryzuje się nieco większą koncentracją prawie wszystkich składników odżywczych jak i substancji aktywnych w porównaniu do linii Porco. To oczywiście przekłada się na cenę produktów  Cena detaliczna premiksu Fresco wynosi 94,50 zł/25 kg, z kolei linia Porco jest oferowana w cenie około 87,50 zł/25kg. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!